Budowa tymczasowego szpitala covidowego w hali Expo Łódź

W łódzkiej hali Expo prowadzone są obecnie intensywne prace montażowe. Trwa również kompletowanie listy lekarzy i kadry medycznej, która będzie pracować w szpitalu.

– W pierwszej kolejności będą tu trafiali pacjenci w lekkich stanach, oczywiście będziemy mieli zapewnione miejsca z respiratorami, więc jeśli taka konieczność zajdzie, to będzie sto łóżek i będziemy tutaj leczyć takich pacjentów – powiedział wojewoda łódzki Tobiasz Bocheński.

Szpital tymczasowy powstanie do końca listopada i będzie w nim 272 łóżka w tym 100 respiratorowych.

Wojewoda podkreślił także wagę solidarności społecznej w tym trudnym okresie: – Jeżeli ktoś chce się zgłosić, jakiś lekarz, jakaś pielęgniarka, czy ktoś do pomocy, to jesteśmy otwarci. Proszę się zgłaszać. Największe zainteresowanie do tej pory wykazali studenci Uniwersytetu Medycznego, za co im bardzo serdecznie dziękuję. Oczywiście ja też tworzę listy lekarzy, których skieruję do pracy, jeśli po prostu taka będzie konieczność.